داروی گیاهی برای درمان تپش قلب + دلایلی که باعث تپش قلب میش ود

همه تپش قلب ها خطرناک نیستند

تپش قلب احساسی است که تنها خود بیمار می تواند آن را بیان کند. به عبارت دیگر پزشک نمی تواند به بیمار خود بگوید که شما تپش قلب دارید، در واقع شکایتی است که بیمار با آن نزد پزشک می آید. حال ممکن است فردی که احساس تپش دارد با انجام بررسی های پزشکی متوجه شود قلبش در وضعیت طبیعی قرار دارد.

چگونه بفهمیم تپش قلب مان جدی است؟

ضربان قلبمان باید چقدر باشد؟

ضربان قلب یکی از نشانه های حیاتی یا شاخص های مهم سلامت می باشد. برای اندازه گیری و بررسی آن ، میزان دفعاتی که در یک دقیقه قلب می تپد استفاده می کنند.

سرعت ضربان قلب به علت های مختلفی همانند ورزش کردن ، تهدیدات ایمنی و لحظات احساسی و عاطفی متفاوت است. ضربان قلب در زمانیکه شما استرس دارید به حداکثر میزان می رسد.

در حالیکه ضربان معمولی قلب تضمین نمی کند که شما سالم هستید ، ولی یک معیار مهم و مفید برای شناسایی طیف وسیعی از مسائل مربوط به سلامت است.

حقایقی در مورد ضربان قلب

ضربان قلب ، تعداد دفعاتی که ضربان قلب در یک دقیقه تپیده می شود ، اندازه گیری می شود.

پس از سن 10 سالگی ، تعداد ضربان قلب هر شخص باید بین 60 تا 100 ضربان در دقیقه باشد. تعداد دفعات ضربان قلب در افراد به دلیل سن و سال متفاوت است. تنها سرعت قلب مهم نیست و در کنار سرعت تپش قلب ریتم ضربان قلب نیز مهم است و اگر ریتم ضربان قلب نامنظم باشد می تواند نشان دهنده خطرات جدی در اشخاص باشد.

در ایالات متحده یک نفر از 4 نفر به دلیل مشکل قلبی می میرد. بنابراین نظارت برمیزان ضربان قلب در هرروز برای افراد میانسال و کهن سال بسیار امری جدی است و می تواند شما را از خطرات جدی در امان نگه دارد.

نماد نرخ ضربان قلب

ضربان قلب میزان چربی قلب را در 60 ثانیه می سنجد. قلب یک عضو عضلانی در مرکز قفسه سینه است . زمانیکه قلب می تپد ، خون حاوی اکسیژن را پمپاژ می کند و آنرا در تمام بدن جریان می دهد . بنابراین کار قلب پمپاژ خون حاوی اکسیژن و مواد مغذی به سایر اعضای بدن می باشد.

به عنوان مثال در برخی شرایط مانند ترسیدن ، غافلگیر شدن و … مقداری آدرنالین در خون ایجاد می شود که باعث تسریع تعداد ضربان قلب می شود.

نرخ ضربان قلب هم دقیقا مشابه ضربان قلب می باشد ، زیرا انقباض قلب نیز می تواند باعث افزایش فشار خون در رگ ها شود.

در نتیجه نبض یک روش سریع اندازه گیری مستقیم ضربان قلب می باشد.

برای درمان تپش قلب چه کنیم؟

پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید

ورزش منظم برای قلب مفید است و شما را از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی نجات می دهد.

اسطوخودوس مصرف کنید

حمام گیاهی با چند قطره روغن اسطوخودوس سیستم عصبی را آرام می کند. با آرام ماندن سیستم عصبی، احتمال مضطرب و وحشت زده شدن نیز کاهش می یابد. این گیاه تاثیر قابل توجهی بر فشار خون و ضربان قلب بالا دارد. گفته می شود روغن اسطوخودوس سطح فشار خون و ضربان قلب را تنظیم می کند.

بنشینید و نفس عمیق بکشید

اگر احساس می کنید که بدون انجام فعالیت بدنی خاصی، قلب تان تند می زند و اگر سابقه ی بیماری قلبی ندارید، اولین کاری که برای غلبه بر این وضعیت باید انجام دهید این است که آرامش خود را حفظ کنید. در حالت کلی افراد آرام کمتر دچار تپش قلب می شوند.

ابتدا چهار زانو و در وضعیتی راحت بنشینید.

سپس به آرامی و از طریق بینی یک نفس عمیق بکشید، طوری که با هر دم شکم تان برآمده شود.

حالا هوا را بیرون بدهید.

چندلحظه این فرآیند را ادامه دهید تا ضربان قلب به وضعیت عادی برگردد.

از نوشیدن قهوه خودداری کنید

در بین برخی افراد نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه، چای و کولاها و حتی شکلات سیاه باعث بروز تپش قلب می شود و یا آن را تشدید می کند.

ملاس مصرف کنید

کم خونی یکی از بزرگ ترین دلایل تپش قلب است که با ملاس قابل درمان است. 1 قاشق غذاخوری ملاس را با یک فنجان آب مخلوط کنید و بنوشید.

که 2 قاشق چایخوری ملاس و سرکه ی سیب را با یک فنجان آب مخلوط کنید. یکی از این دو روش را به صورت روزانه دنبال کنید تا تپش قلب تان درمان شود.

آب سرد بنوشید

محققان کشف کردند افرادی که قبل از ورزش آب سرد نوشیدند، ضربان قلب پایین تری داشتند. بلعیدن آب باعث می شود مری به قلب فشار وارد کند و کمک می کند ریتمش را بازگرداند. در مورد تپش قلب بالا، پاشیدن آب سرد روی خود می تواند سریع ضربان قلب را کاهش دهد، زیرا سیستم عصبی را شوکه کرده و ضربان قلب را منظم می سازد.

سیر

سیر فواید بسیاری برای سلامتی دارد. سطح فشار خون و کلسترول را پایین می آورد و عروق مسدود شده را پاک می کند. لخته ی خونی شریان را مسدود می کند و با کاهش خون سرشار از اکسیژن باعث آسیب زدن به ماهیچه ی قلب می شود. باید هر روز یک حبه سیر خام را همراه با یک قاشق روغن زیتون و کمی نمک بخورید تا قلب تان را سالم نگهدارد.

سنبل الطیب

ریشه ی این گیاه در درمان تپش قلب موثر است. سنبل الطیب اعصاب را آرام ساخته و خواب را بهبود می دهد. در برخی موارد، نامنظمی ضربان قلب به دلیل عدم ارتباط بین مغز و قلب رخ می دهد. این گیاه محرک، اعصاب قلب تان را آرام ساخته و ضربان آن را به حالت طبیعی برمی گرداند. می توان آن را به صورت کپسول، تنتور، یا چای مصرف کرد. چای حاصل از جوشاندن ریشه ی سنبل الطیب در آب به مدت 10 -15 دقیقه می تواند ضربان قلب را پایین بیاورد.

توجه:

” زنان باردار نباید این گیاه را مصرف کنند.

فقط در موارد تپش قلب خفیف، باید استفاده شود “

دارچین

یک قاشق چایخوری پودر دارچین و یک قاشق چایخوری عسل را با هم ترکیب کنید. طی چند روز، روزی یک بار از این ترکیب استفاده کنید.

یا می توانید پودر دارچین را به چایی که هر روز می نوشید اضافه کنید و علاوه بر خوش طعم کردن آن به سلامت قلب تان کمک کنید.