دوره 26، شماره 4 - ( زمستان 1396 )                   جلد 26 شماره 4 صفحات 310-322 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Karimianpour G. The relationship between knowledge management and work engagement with employees’ organizational silence in medical science university. teb. 2018; 26 (4) :310-322
URL: http://tebvatazkiyeh.ir/article-1-1503-fa.html
کریمیان پور غفار، مرادی مسعود. بررسی رابطه بین مدیریت دانش و اشتیاق شغلی با سکوت سازمانی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی. طب و تزکیه. 1396; 26 (4) :310-322

URL: http://tebvatazkiyeh.ir/article-1-1503-fa.html


دکتری باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، واحد کرمانشاه، دانشگاه آزاد اسلامی،
چکیده:   (65 مشاهده)
زمینه و هدف: سکوت سازمانی نقش مهمی در موفقیت و شکست سازمان دارد و جو منفی را بر علیه ابراز ایده های جدید و تسهیم اطلاعات فراهم میکند. از طرف دیگر امروزه اشتیاق کارکنان به شغل خود و مدیریت دانش موجود در ذهن این کارکنان از عوامل موثر بر موفقیت و بقای سازمانی محسوب می شوند که ضرورت مطالعه این دو متغیر را ایجاب می کند. هدف این تحقیق بررسی رابطه بین مدیریت دانش و اشتیاق شغلی با سکوت سازمانی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بود.
روش بررسی: جامعه آماری تحقیق شامل کلیه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بود که با استفاده از روش نمونه گیری در دسترس تعداد 130 نفر به عنوان نمونه انتخاب شد. برای جمع آوری داده ها از پرسشنامه مدیریت دانش کنراد و نیومن ( 1999)، پرسشنامه اشتیاق شغلی سالانوا و شوفلی (2001 ) و پرسشنامه سکوت سازمانی ونداین (2003 )استفاده شد. روایی محتوایی پرسشنامه ها مورد تایید اساتید صاحب نظر قرار گرفته و پایایی آنها به ترتیب 89/ 0، 79/ 0 و 76/ 0 به دست آمده است. برای تحلیل داده ها از نرم افزار spss و از روش های آمار توصیفی و آمار استنباطی استفاده شد.
یافته ها: میانگین مدیریت دانش 58/86 ، میانگین نمره اشتیاق شغلی کارکنان 79 / 53 و میانگین نمره سکوت سازمانی کارکنان 09 / 45 بود. نتایج تحلیل داده ها نشان داد بین متغیر مدیریت دانش با سکوت سازمانی همبستگی منفی (727 / R= - 0) و بین متغیر اشتیاق شغلی با سکوت سازمانی همبستگی منفی و معنی دار ( 688 / R=-0 ) وجود دارد.
نتیجه گیری: نتایج این تحقیق حاکی از آن است که مدیریت دانش و اشتیاق شغلی کارکنان می تواند سکوت سازمانی در دانشگاه را کاهش دهد. یعنی مدیران دانشگاه می توانند با مدیریت دانش موجود در ذهن کارکنان و همچنین فراهم کردن زمینه لازم برای افزایش اشتیاق شغلی کارکنان نسبت به کاهش سکوت در دانشگاه نسبت به مسائل و مشکلات اقدام نمایند.
متن کامل [PDF 344 kb]   (36 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: مديريت
دریافت: ۱۳۹۷/۱/۱۵ | پذیرش: ۱۳۹۷/۱/۱۵ | انتشار الکترونیک: ۱۳۹۷/۱/۱۵

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
کد امنیتی را در کادر بنویسید

ارسال پیام به نویسنده مسئول


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به طب و تزکیه می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2015 All Rights Reserved | Teb Va Tazkiey

Designed & Developed by : Yektaweb