دوره 26، شماره 4 - ( زمستان 1396 )                   جلد 26 شماره 4 صفحات 258-271 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Mohammad Davodi A H. The Relationship Between Professional Ethics And Organizational Socialization Staff Deputy of Education Ministry of Health And Medical Education. teb. 2018; 26 (4) :258-271
URL: http://tebvatazkiyeh.ir/article-1-1499-fa.html
طاهری الهام، محمد داودی امیرحسین، جعفری پریوش. رابطه بین اخلاق حرفه ای و جامعه پذیری سازمانی میان کارکنان معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی. طب و تزکیه. 1396; 26 (4) :258-271

URL: http://tebvatazkiyeh.ir/article-1-1499-fa.html


دانشیار دانشیار، گروه مدیریت آموزشی، دانشکده علوم انسانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه،
چکیده:   (83 مشاهده)
زمینه و هدف: نقش راهبردی اخلاق حرفه ای در سازمان ها و ادارات دولتی مورد تا کید بسیاری از محققین می باشد. متخصصان مدیریت استراتژیک، اصول اخلاقی شایسته را به عنوان یکی از پیش شرط های مدیریت استراتژیک خوبدانسته اند. هدف از این مطالعه بررسی وضعیت اخلاق حرفه ای در میان کارکنان معاونت آموزشی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و جامعه پذیر شدن آن می باشد.
روش بررسی: تحقیق با هدف کاربردی، به شیوه گردآوری میدانی و به صورت توصیفی- همبستگی می باشد. حجم نمونه با توجه به جدول مورگان 153 نفر تعیین و نمونه ها به صورت تصادفی ساده انتخاب شده اند. ابزار گردآوری داده ها؛ دو پرسشنامه استاندارد جامعه پذیری سازمانی Ralph cutz و پرسشنامه اخلاق حرفه ای Murray بود که روایی آن تایید شد و پایایی آنها با استفاده از ضریب آلفای کرونباخ و نرم افزار SPSS صورت گرفت. این تحقیق گردآوری شده به کمک رو شهای آماری توصیفی و استنباطی همچون آزمون همبستگی پیرسون، رگرسیون خطی ساده، آزمون کولموگروف- اسمیرنوف و شایپرو- ویلک از طریق نرم آفزار آماری SPSS و PLS مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.
یافته ها: یافته ها حکایت از وجود ارتباط معنی دار بین جامعه پذیری سازمانی با مسئولیت پذیری (01 / p < 0 وr = 0/517 ) و صداقت( 01 / p < 0 و 526 / r = 0 ) داشت. بیشترین همبستگی جامعه پذیری با متغیر عدالت و انصاف (p < 0/01 و 538 / r =0 ) و کمترین همبستگی با فروتنی ( 01 / p < 0 و 483 / r = 0 ) بود.
نتیجه گیری: وجود رابطه معنادار بین اخلاق حرفه ای و جامعه پذیری سازمانی در میان کارکنان معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیانگر همبستگی نزدیک این دو متغیر با هم بود. نتایج حا کی از آن است که وجود ارتباط معنی دار می تواند در ارتقاء کیفیت عملکرد سازمان مؤثر و راهگشا باشد.
متن کامل [PDF 2848 kb]   (32 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: اخلاق پزشكي
دریافت: ۱۳۹۷/۱/۱۵ | پذیرش: ۱۳۹۷/۱/۱۵ | انتشار الکترونیک: ۱۳۹۷/۱/۱۵

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
کد امنیتی را در کادر بنویسید

ارسال پیام به نویسنده مسئول


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به طب و تزکیه می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2015 All Rights Reserved | Teb Va Tazkiey

Designed & Developed by : Yektaweb